Srpen 2012

15.Kapitola - Set

30. srpna 2012 v 21:07 | Amy Laurien & Elis |  Sigma
Přístav páchnul rybinou, strachem a alkoholem. Skoro se tady nedalo dýchat. Rychle jsem přelétl pohledem po rybách, které překupník nabízel. Byly zasmrádlé, kdo ví, jak dlouho tu už ležely. Dnes se vrátím s nepořízenou, snad u statkářů pořídím o trochu lépe.
Přidal jsem do kroku, abych co nejdřív zmizel z města. Nemám rád město, ten shon, který tu panuje, není nic pro mě. K molu zrovna připlouvala francouzská loď, přirazila svůj bok ke břehu a lodníci se začali shánět po lávce. Chtěl jsem zahnout do postranní uličky, abych se vyhnul tlačenici, když mě v nozdrách zašimral pach paniky a smrti. Zastavil jsem se a svůj pohled obrátil k lodi. Právě z ní vystupovala francouzská dívka na pohled velmi půvabná a upravená - musela být z vyšších vrstev, ale její doprovod, jakýsi francouzský voják neznámé šarže, se k ní podle toho vůbec nechoval. Pevně a surově ji uchopil za nadloktí a postrčil dopředu, až upadla. Teprve v tu chvíli jsem si všiml, že její šaty jsou špinavé a potrhané. Mladá žena zůstala ležet na zemi. Její slzy mě pálily v nose. Nemohl jsem se prostě otočit a odejít, aniž bych ji pomohl.
Udělal jsem dva dlouhé kroky a sklonil se ke slečně. Dotknul jsem se lehce její ramene. Trhla sebou jako by očekávala nějakou bolest, či hrozbu. Nemusel jsem mít nadpřirozený čich, abych poznal, že je vyděšená. Panika se jí zrcadlila v očích, jako hvězdy za klidné noci na hladině jezera.

14.Kapitola - Luccia

30. srpna 2012 v 21:03 | Amy Laurien & Elis |  Sigma
14. kapitolu naleznete ZDE