Březen 2012

6.kapitola - Luccia

15. března 2012 v 20:14 | Amy Laurien & Elis |  Sigma
Šestou kapitolu naleznete ZDE

5.kapitola - Luccia

9. března 2012 v 19:04 | Amy Laurien & Elis |  Sigma
Strážný vešel do dveří pokoje a za ním celá královská garda. Udal mě. Prolétlo mi hlavou, ale moje otupěná mysl nebyla schopna vnímat význam této myšlenky. Přitiskla jsem se zády ke zdi a nohy si přitáhla pod bradu. Uslzenýma očima jsem sledovala muže ve dveřích. Komorná se postavila mezi mě a ty muže. Ruce měla rozpažené jako by mě chtěla chránit.
"Co tu chcete?" rozkřikla se na ně. Velitel gardy postoupil o krok vpřed.
"Madam, jsem pověřen králem, abych Vás odvedl do Versailles z důvodu, obvinění z vraždy." Promluvil pevně. Zalapala jsem po dechu. Já? Obviněná z vraždy? To ne, nikdo to přece neviděl. Kdo mě jen mohl udat? Strážný! Odpověděla jsem si sama. Připadala jsem si zrazená. Vlastní služebnictvo mě podvedlo.
"No dovolte, pane?!" rozčílila se komorná. "Nemáte právo takhle, madam, napadnout, byl jste snad u toho, co se tady odehrávalo? Viděl jste snad, mademoiselle, někoho zabít? Z Versailles? To těžko!"
"To ne, máte pravdu, paní. Ale máme důvěryhodného svědka, který viděl, co se stalo. A jako občan věrný svému králi a své vlasti, přišel až do Versailles" to slovo muž zdůraznil. " nahlásit, co spatřil." Komorná se obrátila na strážného. Její pohled byl plný zloby. Strážný sklopil oči a přešlápl.
"Madam, já …" zašeptal. Nevěřícně jsem na něj pohlédla. Vážně mluví na mě?
"Chci jen spravedlnost, pokud jste jednala v právu a s čistým srdcem, omlouvám se Vám …" nevěděla jsem, co mu mám na to říct. Naprázdno jsem otevřela pusu a zase ji zavřela. Komorná vykřikla.
"Ty zmetku, co si to dovoluješ? Madam byla samozřejmě v právu, to tebe by měla dát ztrestat, že jsi nevykonával službu poctivě!"

Soundtrack ( Audiomachine - Maya)

9. března 2012 v 15:04 | Amy Laurien |  Akadrie