Září 2011

Zhrzená Láska

25. září 2011 v 21:04 | Amy Laurien |  Básně
Zhrzená Láska

Velké oči plné slz
Žádají tě - už mlč
Jedno slovo plyne za druhým
Já jim už nevěřím

Proč toužíš získat ten něžný cit?
Když tvému srdci neříká vůbec nic
Dát ti do rukou lásku
By bylo jak hrát s Bohem sázku

Proč pouštět si tě do života?
Vždyť uvnitř tebe je panovačný despota
Tebe ovládá nezkrotný chtíč
Radši vzít ta tebe bič

Nežádej krásu světa
Protože ty už léta
Nevíš, co znamená
Umění žít a milovat

1.Kapitola – den, který vše změnil

23. září 2011 v 15:41 | Amy Laurien & Betty |  Osudy Čtyř
1.Kapitola - den, který vše změnil
Alex Ardielli je mladý ambiciózní kriminalista. S velkým nasazením a odhodláním se věnuje každému případu. FBI mu zachránila život a on si je toho plně vědom, ze všech sil se snaží nezklamat své nadřízené. Je vděčný za to, co pro ně udělali. Jen Bůh ví, co by s ním bylo, kdyby mu nepodali pomocnou ruku. Stále ještě nemohl uvěřit tomu, že soud souhlasil s touhle variantou trestu, vždyť on je vrah. Udělal to, byl odviněn a měl být odsouzen. Na svých ramenou měl nést krutý trest. Ale FBI se za něj přimluvila a dnes je všechno jinak. Minulosti se nezbaví, ale nemusí teď sedět v base a krutě pykat za svoje činy. Nemusí teď snášet šikanu a ponižovaní, jaké zažil ve vazbě. Jak byl rád, že nemusí trčet v temné, zapáchající cele s nebezpečnými zločinci. Jeho minulost je stejně tajemná jako právě vězení. Snažil se na ni nemyslet, ale občas ho vzpomínky a svědomí doháněly.
"Ardielli." Chodbou Maimské vyšetřovací služby se ozval mohutný hlas velitele. Alex se zastavil a s očekáváním čeká na svého nadřízeného, který se k němu žene chodbou.
"Pane." Oslovil jej Alex
"Mám proto tebe nový případ. Tady máš složky s materiály. Chci, abys hned zítra začal s vyšetřováním. Přeji si mít ten případ vyřešený, co nejdřív, rozumíš?"
"Ano, pane." V rukou mu přistane žlutá složka, na jejímž obalu jsou tučným fixem napsaná dvě jména. Alex ji otevře a zběžně přejede očima.
"Promiňte, pane, ale tohle není případ pro mě. Krádeže nejsou mít oborem, nemám s tím zkušenosti." Zaraženě se podívá k veliteli a ten jej obraduje přísným pohledem.
" Podívej, Alexi, tohle je velmi důležitý případ a já chci, abys mi co nejdřív podal zprávu a nadpisem VYŘEŠENO." A pak jej ponechává na chodbě samotného a vyráží, za dalšími povinnostmi. Alex za ním hledí dokud mu nezmizí z očí. Nechápe to. Jeho oborem od začátku byli vraždy a únosy. Své případy plnil s týmem odborníků vždy svědomitě, téměř na výbornou. Byli s ním spokojení, na svou práci nikdy neslyšel jedinou výtku. Tak proč dostal, teď něco tak podřadného jako byla ubohá krádež? Sžíralo do svědomí. Poslední vyšetřování nešlo úplně podle jeho představ a častokrát musel improvizovat. Zklamal, i když se mu nakonec podařilo případ vyřešit.

Osudy Čtyř

18. září 2011 v 18:50 | Amy Laurien & Betty |  Osudy Čtyř

Osudy Čtyř

Motto : Čtyři lidé, čtyři životy a jeden příběh.
Obsah : Ryan a Nancy převzali moc nad rodinným podnikem v podsvětí společnosti. Alex je policejní důstojník, který ví o životě svoje a usměvavá Amy, se ze všech sil snaží zabezpečit rozpadající se rodinu. Osud jim nachystal cestu plnou temných zákoutí, nástrah, utrpení, ale i lásky a porozumění.
Autoři : Amy Laurien a Betty

Obrázek : by Me


Návrat z Finska

18. září 2011 v 18:14 | Amy Laurien
Tak jsem plna skvělých dojmů vrátila živá a zdravá z Finska a teď mě čeká mnoho práce, tak mi držte palce.